Upřímné recenze filmů a seriálů sdělte světu, co si o filmu/seriálu skutečně myslíte

Aktualita:

Vítejte na novém webu, kde můžete hodnotit filmy a seriály očima obyčejných diváků. Chci vás poprosit o pomoc s hodnocením filmů, které jste už viděli. Čím více recenzí zde bude, tím snazší a přesnější pak bude hledání vhodného filmu nebo seriálu ke zhlédnutí. Stačí kliknout na "Přidat recenzi" v hlavním menu a začít psát název filmu nebo seriálu do příslušného políčka, pak už jen píšete svůj názor. Děkuji.

img

Vetřelec

Akční | Thriller | Vědeckofantastický | Horor

Film/seriál: film
Originální název: Alien
Rok vydání: 1979
ČSFD hodnocení: 90%

Recenzenti film označili jako:

1x
54x 5x 12x

Recenze uživatelů (2)

Stuma starstarstarstarstar

Nejvelkolepější sci-fi hororový milník na poli žánru, který udal směr a podle kterého byli točeny další snímky odehrávající se kdekoliv. Ridley Scott na jinak jednoduchém námětu dokázal vytvořit tak hrůzostrašnou atmosféru, že diváci měli doma ohromný strach i usnout. Vše bylo vygradováno do dokonalosti i v tom sebemenším detailu. V roce 2003 vznikla režisérská verze, kde byla přidána spousta záběrů a scén a zároveň byl proveden nový střih. Někde bohužel i za cenu krácení některých pasáží. Výsledku to však neuškodilo. Vyprávění je tak více plynulejší. Atmosféra zůstala stejná a stejně děsuplná. Původní i nová verze má však své a je velice těžké srovnávat. Z nostalgického hlediska samozřejmě vítězí ta původní. Kdo se chce dozvědět přeci jen něco více, nechť sáhne po nové verzi. Snímek rozhodně patří do zlatého fondu hororových sci-fi filmů.

Čas publikace: 4.11.2016 22:58

ilonka.lepicova starstarstarstarstar

tak tenhle film (když jsem ho viděla prvně) mě dostal. fakt jsem se bála. nekecám. a dodnes si ho ráda pustím . taková moje srdcovka. na svůj věk je pořád v kondici :)

Čas publikace: 20.12.2016 21:38