Upřímné recenze filmů a seriálů sdělte světu, co si o filmu/seriálu skutečně myslíte

Aktualita:

Vítejte na novém webu, kde můžete hodnotit filmy a seriály očima obyčejných diváků. Chci vás poprosit o pomoc s hodnocením filmů, které jste už viděli. Čím více recenzí zde bude, tím snazší a přesnější pak bude hledání vhodného filmu nebo seriálu ke zhlédnutí. Stačí kliknout na "Přidat recenzi" v hlavním menu a začít psát název filmu nebo seriálu do příslušného políčka, pak už jen píšete svůj názor. Děkuji.

Recenze uživatelů (10)

Vzkaz v láhvi (2016) - film

aurelius starstarstarstarstar

Severská detektivka nepostrádající spád a napětí. Příběh psychopata a příslušníka sekty a unesených párů dětí - sourozenců, které nikdo nehlásil. V souladu se současným politicky korektním trendem hraje (dlužno dodat, že slušně) jednu z hlavních rolí Arab. - Zachumlejte se do deky a nalijte si grog. Pěknou podívanou!

Čas publikace: 11.12.2016 14:29

Nevinní se špinavýma rukama (1975) - film

aurelius starstarstarstarstar

Výborná francouzská kriminálka ze 70´ let. nepostrádající napětí a spád pod režijní taktovkou slavného Claude Chabrola. V hlavních rolích dominuje okouzlující Romy Schneider a americký herec Rod Steiger. Zkrátka detektivka, jak má být s nečekaným závěrem. Milovníci detektivního či krimi žánru nebudou zklamáni.

Čas publikace: 11.12.2016 13:08

Diamanty (1969) - film

aurelius starstarstarstarstar

Nadstandardní kriminálka-thriller s elegantní bankovní loupeží z konce 60´let s krásnou a milou tváří Senty Berger, Michel Konstantinem a Hansem Meyerem v hlavních rolích, odehrávající se v poušti Nového Mexika. Lehce nadčasový film, bereme-li v potaz rok výroby 1969. Milovníci krimi s prvky westernu nebudou v žádném případě zklamáni.

Čas publikace: 11.12.2016 13:17

Nelítostný souboj (1995) - film

aurelius starstarstarstarstar

Výborný akční snímek/drama se silným emocionálním nábojem, kde na jedné straně dominuje záporná postava hlavy gangu lupičů, kterou ztvárnil DeNiro a na druhé strané šéf policistů AlPacino. Nejde jen o prostou "picačku", ale snímek zabíhá i do soukromí hlavních hrdinů, jejich nálad a emocí. Kupodivu film nebyl ani nominován na žádnou cenu.

Čas publikace: 11.12.2016 13:24

Dobrodruzi (1967) - film

aurelius starstarstarstarstar

Dobrodružný a současně romantický film se silným příběhem o upřímném přátelství dvou mužů a jedné ženy - pilota, automobilového závodníka a sochařky. Nejde ovšem o manželský trojúhelník. Okolnosti tomu přály, aby se naši hrdinové dozvěděli o vraku malého letadla s "pokladem" na palubě u pobřeží Konga. A na závěr překvapení pro ty, kteří sledovali soutěž "Klíče od pevnosti Boyard". A nezapomeňte, že v hlavních rolích jsou herecká esa jako je Alain Delon a Lino Ventura. Dobrá hudba a atmosféra 60-ých let. Parádní filmeček pro nedělní odpoledne, který zahřeje u srdce.

Čas publikace: 11.12.2016 13:34

Hotel Bagdad (1987) - film

aurelius starstarstarstarstar

Nenechte se zmást faktem, že je film německé provenience. Silný příběh korpulentní dámy z Bavorska, která se rozchází se svým mužem uprostřed pouště mezi Las Vegas a městečkem jménem Bagdad. Tato dáma se ocitá ve stejnojmenném motýlku a na místní obyvatele působí jako návštěvník z jiné planety. Příběh velkého přátelství mezi zdánlivě odlišnými lidmi. Perfektní scénář a kamera, o hudbě nemluvě. Prostě kulinářský zážitek pro filmové fanoušky. Vnímavé duše nebudou litovat.

Čas publikace: 11.12.2016 13:42

Atlas mraků (2012) - film

aurelius starstarstarstarstar

FIlm, který má hloubku a zároveň pobaví. Výborný Tom Hanks vás bude provázet několika časovými rovinami v šesti příbězích od 19. století až po apokalyptickou budoucnost. Prostě parádní scifi. Výborný scénář, kamera a efekty. Akorát by tam mohlo být méně té "moderní" politické korektnosti, co se menšin týče.

Čas publikace: 11.12.2016 13:58

Dobrý ročník (2006) - film

aurelius starstarstarstarstar

Tato romantická komedie s prvky dramatu vás zaujme krásou exteriérů a života na zámečku uprostřed vinic jižní Francie. Návrat do míst, kde prožil dětství přivádí Russella Crowa, odborníka na investice, pracujícího v Londýně (v hlavní roli) do nové situace. Místo toho, aby lokalitu prodal, což měl původně v úmyslu, setkání s mladou dívkou změní směr jeho uvažování.

Čas publikace: 11.12.2016 14:06

Bio Ráj (1988) - film

aurelius starstarstarstarstar

Jeden z nejsilnějších emociálně nabitých filmů, které jsem kdy viděl ! Režisér s laskavostí a nadhledem vypráví příběh o přátelství mezi starým promítačem Alfredem, kterého ztvárnil slavný Philippe Noiret v kině na malém městečku jižní Itálie a malým chlapcem Totem, který je fascinován světem celuloidového pásu. Film byl po zásluze odměněn Oscarem za nejlepší cizojazyčný film. Je to pocta filmům a již téměř neexistujícím malým kinům/biografům. Je to taková "Fellini-hrabalovština" až srdce usedá. Nádhernou hudbu složil sám Ennio Morricone.

Čas publikace: 11.12.2016 14:20

Zvětšenina (1966) - film

aurelius starstarstarstarstar

Dnes již kultovní, téměř mysteriózní snímek Michelangela Antonioniho s výborným Davodem Hemmingsem a Vanessou Redgrave, doprovázený hudbou jazzového pianisty Herbieho Hancocka. Detektivka-thriller, odehrávající se v pop-artovém Londýně, provoněném svěžím vánkem poloviny 60´let. Ve filmu se blýskla tenkrát populární kapela Yardbirds s kytaristou Jeff Beckem. V první půli filmu se vám bude zdát, že se nic moc neděje, ale . . .

Čas publikace: 11.12.2016 14:37